Powrót

2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2021

Strażacy w umundurowaniu specjalnym stojący w dwóch szeregach na przeciwko siebie. W tle maszt flagowy z zawieszoną u dołu flagą Polski i stojący przed masztem poczet flagowy.

2 maja 2021 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, strażacy uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której miało miejsce podniesienie na maszt flagi państwowej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto ustanowione przez Sejm w 2004 roku na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej i ma na celu propagować szacunek do polskiej flagi, wzmacniać wiedzę o polskich symbolach narodowych, a także promować postawy patriotyczne.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}