W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na Single Tracku. Ranny rowerzysta

11.04.2021

Ratownik medyczny stojący na tle smigłowca LPR

W niedzielne popołudnie 11 kwietnia 2021 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie, wpłynęło telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego dotyczące  wypadku, jakiemu uległ podczas zjazdu na Single Tracku rowerzysta. Z uwagi na brak informacji o dokładnej jego lokalizacji, jak również mogących wystąpić trudnościach w dotarciu ratowników na miejsce   zdarzenia i sprawnej ewakuacji, Dyżurny Stanowiska Kierowania do działań skierował cztery zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia, rowerzysta znajdował się już pod opieką ratowników zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które wyznaczono przy drodze powiatowej. Na czas jego lądowania i odlotu, ruch na drodze został wstrzymany. Z uwagi na odniesione urazy poszkodowanego rowerzystę przetransportowano śmigłowcem do jednego z wrocławskich szpitali.

Korzystając z tras zjazdowych Single Track pamiętajmy o zachowania obowiązujących zasad wpływających na nasze bezpieczeństwo, oraz konieczności stosowania kasku, odpowiedniego ubioru, a także co bardzo istotne odpowiedniej sprawności naszego roweru.