W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr inż. Marcin Bohuszko

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie

bryg. mgr inż. Marcin Bohuszko - Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie

Marcin Bohuszko studia pożarnicze rozpoczął w 1998 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej
w Warszawie na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Po ukończeniu studiów służbę rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Świebodzinie na stanowisku ratownika. Wykazując się odpowiednimi umiejętnościami zawodowymi jak i kierowniczymi awansował na dowódcę sekcji,
a następnie dowódcę zmiany. W dniu 1 lipca 2018 mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno – Kontrolno – Rozpoznawczego, a z dniem 1 czerwca 2019 powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie.

 W trakcie służby podnosił kwalifikacje zawodowe uzyskując tytuł magistra na kierunku Finanse i Bankowość w zakresie Ekonomiki i Organizacji Ratownictwa. Następnie ukończył studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwa Narodowego i Zarządzania Kryzysowego oraz Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

W trakcie wieloletniej służby, Marcin Bohuszko za wzorową postawę i profesjonalizm został uhonorowany Dyplomem Komendanta Głównego oraz odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Posiada Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.