W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DK92. Zderzenie pługopiaskarki z samochodem ciężarowym.

16.02.2021

Wypadek Stok, zderzenie TIRa z pługiem z dnia 16.02.2021

W dniu 16 lutego 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem pługopiaskarki i samochodu ciężarowego. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie, OSP Mostki oraz OSP Lubrza.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pługopiaskarka wjechała w zestaw samochodu ciężarowego przewożącego węgiel. W wyniku zderzenia zestaw przewożący węgiel zatrzymał się na poboczu w rowie, Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Pługopiaskarka jadąca w przeciwnym kierunku w wyniku uderzenia zatrzymała się na pasie przeciwnym. Uszkodzeniu uległa kabina, Pomocy osobie kierującem pojazdem udzielili świadkowie wypadku, a następnie Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. Droga nr 92 została zablokowana przed przybyciem zastępów przez uszkodzone pojazdy oraz osoby które zatrzymały się na miejscu zdarzenia. 

Zdjęcia (4)