W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gościkowo. Pożar budynku mieszkalnego.

23.02.2021

Gościkowo 22.02.2021. Pożar budynku mieszkalnego.

W dniu 22 lutego 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru strychu domu dwurodzinnego. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniejczej w Świebodzinie, OSP Rusinów oraz OSP Lubrza.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożar w budynku jest całkowicie rozwinięty. Ogień wychodził oknami na poziomie parteru, a zadymienie wydostawało się z połowy obiektu na poziomie parteru i spod połaci dachu. Działania zastępów w pierwszej fazie trwania akcji polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody. Otrzymano informację, że z budynku ewakuowały się 3 osoby, natomiast jedna osoba znajduje się wewnątrz obiektu. Po dojeździe kolejnych zastępów zbudowano dwie linie gaśnicze. Dwie roty gaśnicze zabezpieczone w sprzęt pomiarowy, sprzęty ochrony układu oddechowego i linie gaśnicze weszły do obiektu. Ratownicy dotarli do pomieszczenia, w którym miała znajdować się osoba i stłumili płomienie przy użyciu prądu wody. Po przeszukaniu pomieszczenia natrafiono na ciało człowieka. Jednoczenie druga rota udała się na poddasze obiektu. Pożar udało się opanować dzięki skoordynowanym działaniom od wewnątrz i od zewnatrz budynku, również przy użyciu podnośnika hydraulicznego. Po wykonaniu na strychu otworu ratowniczego przystąpiono do oddymiania poprzez wprowadzenie wentylatora osiowego. Po dogaszeniu pożaru i częściowej rozbiórce poddasza działania zakończono.

Zdjęcia (2)