W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawalenie się dachu w nieużytkowanym budynku magazynowym PKP.

05.06.2021

Zawalenie się dachu w nieużytkowanym budynku magazynowym PKP

W dniu 5 czerwca 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zawalenia się dachu w nieużytkowanym budynku magazynowym PKP. Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia i potwierdzeniu zasadności podjęcia działań ratowniczych zabezpieczono miejsce zdarzenia. W wyniku rozpoznania ustalono, że zawaliła się drewniana konstrukcja dachowa pokryta papą  w budynku magazynowym (wymiary całego obiektu: 80m x 15m x 8m wysokości).

Działania zastępów polegały na przeszukaniu całego budynku wraz z pomieszczeniami piwnicznymi. Przy użyciu pilarki wykonano otwory rewizyjne w celu łatwiejszego dostępu do zawaliska, dodatkowo całość sprawdzono wykorzystując kamerę termowizyjną. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Miejsca zdarzenia celem jego zabezpieczenia przekazano Straży Ochrony Kolei.

W zdarzeniu udział brały:

3 zastępy JRG Świebodzin;

Policja;

Straż Ochrony Kolei

 

Opracowanie: KP PSP Świebodzin

Zdjęcia: KP PSP Świebodzin

 

Zdjęcia (2)