W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przejście na zaopatrzenie emerytalne

21.06.2021

Przejście na zaopatrzenie emerytalne st. kpt. Piotra Zastockiego i st. ogn. Artura Choroszewskiego

21 czerwca 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą odchodzących na zaopatrzenie emerytalne st. kpt. Piotra Zastockiego oraz st. ogn. Artura Choroszewskiego.

 

St. kpt. Piotr Zastocki – z pożarnictwem związany jest od ponad 
17 lat. W dniu 7 czerwca 2004 został mianowany na stanowisko stażysty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

W kolejnych latach zajmował kolejno stanowiska: młodszy ratownik, ratownik, technik ds. operacyjno-szkoleniowych, młodszy inspektor ds. operacyjno-szkoleniowych, dyżurny stanowiska kierowania, dyżurny operacyjny. Ostatnio pełnił obowiązki na stanowisku straszy specjalista ds. operacyjno-szkoleniowych.

Przez cały okres służby w strukturach pożarniczych dał się poznać jako strażak szanujący mundur i dobre imię służby. Powierzone zadania służbowe zawsze realizował z dużym zaangażowaniem, a w trudnych sytuacjach wyróżniał się opanowaniem i trafnością podejmowanych decyzji. Podczas dysponowania jednostek do działań ratowniczo-gaśniczych oraz wykonywania czynności operacyjnych wykazywał się wysokim poziomem umiejętności zawodowych.

Za szczególne zaangażowanie w wykonywanie czynności służbowych nagradzany zarówno przez Komendanta Głównego PSP jak i przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

St. ogn. Artur Choroszewski – z pożarnictwem związany jest od ponad 
15 lat. Dnia 15 kwietnia 2006 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku na stanowisku stażysta, gdzie następnie zajmował stanowiska: młodszego ratownika-kierowcy, starszego ratownika,  starszego operatora sprzętu specjalnego. Ostatnio pełnił służbę na stanowisku starszego operatora sprzętu.

Przez cały okres służby w strukturach pożarniczych dał się poznać jako strażak zdyscyplinowany, dyspozycyjny, konkretny, szanujący mundur i dobre imię służby. Podczas działań ratowniczo gaśniczych sumienny, wyróżniający się profesjonalizmem oraz trafnością podejmowanych decyzji.

Niejednokrotnie nagradzany za szczególne zaangażowanie w wykonywanie czynności służbowych. W roku 2010 wyróżniony nagrodą Prezesa Rady Ministrów  za szczególne zaangażowanie podczas działań prowadzonych w czasie powodzi.

Odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa

 

Wyrażając uznanie za dotychczasową rzetelną służbę, Komendant Powiatowy bryg. Andrzej Wójtowicz podziękował za dotychczasową służbę oraz życzył siły i wytrwałości w realizacji planów na przyszłość, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Opracowanie:  str. Katarzyna Kotus 

Zdjęcia: str. Piotr Nowak

 

Zdjęcia (7)