W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uwolnienie psiej rodziny z nory

19.04.2021

Uwolnienie psiej rodziny z nory

Uwolnienie piesków z nory.

19 kwietnia br. o godzinie 901 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku otrzymało zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu w miejscowości Chwalimki. Osoba postronna poinformowała, że w głębokiej norze (dziurze) znajdują się małe pieski i nie mogą się wydostać. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku oraz zastęp OSP Stary Chwalim. Działania zastępów polegały na wykonaniu podkopu, który umożliwił dotarcie do szczeniaków i wydobycie ich na zewnątrz. Psia rodzina, została przekazana osobie, która zgłosiła chęć zaopiekowania się psami.

Była to kolejna akcja w ostatnim czasie. W sobotę 17kwietnia 2021 roku została uwolniona sarna zaklinowana w płocie w miejscowości Szczecinek, natomiast w dniu 18 kwietnia 2021 roku strażacy uwolnili bobra, który wpadł do niezabezpieczonego zbiornika znajdującego się pod ziemią w miejscowości Kłomino.

Opracowanie: mł. kpt. Mirosław Śledź  

Zdjęcia: mł. kpt. Paweł Parkot.

Materiały

Uwolnienie psiej rodziny z nory
WhatsApp​_Video​_2021-04-19​_at​_094633.mp4 2.10MB

Zdjęcia (2)