4 MIEJSCE KP PSP TUREK W TURNIEJU O PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP

31.07.2023

Drużyna PSP Turek w całym składzie wraz z Komendantem Głównym PSP.

16 drużyn z 6 województw z terenu całej Polski wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn OSP i PSP o puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Turniej pod patronatem KG PSP Warszawa rozpoczął się w sobotę, 29 lipca na Orliku w Kawęczynie. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy, a w każdej z nich wyłoniono najlepszych. Finały miały miejsce w niedzielę, 30 lipca. Również tego dnia dokonano uroczystego podsumowania dwudniowych zmagań. W rywalizacji udział wzięły drużyny OSP Słupia, OSP Zbiroża, OSP Wtelno, KP PSP Turek, OSP Wólka Pełkińska, OSP Kawęczyn, KP PSP Ostrów Wielkopolski, JRG 15 Warszawa, OSP Tokary, OSP Lachowice, KP PSP Sieradz, OSP Bełdów, KM PSP Konin, KM PSP Kalisz, OSP Słodków, OSP Poddębice. Ostatecznie po serii karnych pierwsze miejsce wywalczył zespół z KP PSP Ostrów Wielkopolski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KM PSP Konin, a na trzecim KM PSP Kalisz. 4 miejsce przypadło funkcjonariuszom z KP PSP Turek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Arkadiusz Mruk (KP PSP Ostrów Wielkopolski), natomiast strzelcem Tomasz Wypiór (KP PSP Turek). Uroczystego zakończenia turnieju dokonał Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbrygadier Arkadiusz Przybyła.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim organizatorom turnieju za zapewnione zaplecze logistyczne dla wszystkich zawodników i uczestników.

Opracowanie : st.kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia/tekst : na podstawie informacji portalu iturek.net.pl