W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar hali magazynowej w miejscowości Czystochleb.

Pożar hali w Czystochlebiu.

W dniu 06.04.2021 po godzinie 11, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wąbrzeźnie wpłynęła informacja o pożarze hali magazynowej w miejscowości Czystochleb.  Na miejsce zostały zadysponowane siły i środki z JRG  Wąbrzeźno oraz jednostki OSP z terenu powiatu: OSP Kurkocin, Ryńsk, Wąbrzeźno i Zieleń. Dym był już wyraźnie widoczny z obwodnicy miasta. 

Pożarem objęta była cała hala magazynowa w której znajdowały się  materiały produkcyjne oraz gazy techniczne, które stwarzały ogromne zagrożenie dla strażaków  pracujących bezpośrednio przy pożarze. Kłęby czarnego dymu i wystrzały naczyń przeponowych dodatkowo utrudniały akcję gaśniczą. W celu zmniejszenia ryzyka  utworzono stanowiska do bezobsługowego podawania wody. Z budynku sąsiadującego z płonącą halą, w związku z dużym zadymieniem i możliwością wystąpienia wybuchu, została przeprowadzona akcja ewakuacyjna pracowników, których ewakuowano przez okno. Podczas działań nikt nie odniósł obrażeń.  Działania prowadziło łącznie 9 zastępów PSP  i OSP oraz 26 strażaków.

Na czas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, w JRG Wąbrzeźno został utworzony odwód operacyjny w postaci zastępu z OSP Płużnica.

Za wielkie zaangażowanie przy działaniach ratowniczo-gaśniczych składamy wszystkim strażakom podziękowania oraz słowa uznania.

Zdjęcia (6)