W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię – strażacy z powiatu wąbrzeskiego wspierają Narodowy Program Szczepień

Baner #SzczepimySię

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płużnicy włączyli się do ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19. Pomogli oni starszej kobiecie dotrzeć do punktu szczepień.

Tego typu działania są skierowane do osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do miejsca, gdzie odbywa się szczepienie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień i jednostkami samorządu terytorialnego.

Z możliwości transportu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Opracowanie: st. bryg. Ireneusz Wiśniewski

Zdjęcia: OSP Płużnica

Zdjęcia (2)