W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Eko-Piknik w gminie Stare Babice

07.07.2021

Strażacy podczas udziału w Ekopikniku zorganizowanym na terenie gminy Stare Babice

W dniu 3 lipca b.r. na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli odbył się Eko-Piknik w czasie którego druhowie z OSP Borzęcin Duży przeprowadzili warsztaty i pokazy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Mieszkańcy, zarówno młodzi jak i starsi chętnie próbowali swoich sił na profesjonalnych manekinach przystosowanych do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz do udrażniania dróg oddechowych. Omówiono i przećwiczono również obsługę automatycznego defibrylatora zewnętrznego - AED.

 

W Strefie Ratownictwa borzęcińskich ochotników uczestnicy pikniku mogli też obejrzeć ich sprzęt i wyposażenie, w tym m.in.:

profesjonalny namiot pneumatyczny, który w trudnym okresie pandemii COVID-19 od kwietnia do października 2020 roku pomagał żyrardowskiemu  szpitalowi im. Zenona Tokarskiego oraz pojazd wielozadaniowy Polaris Ranger XP1000 EPS.
 

Za to Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Borzecina przekonywała kampinoskiego Łosia do wstąpienia w ich szeregi ;) 

 

foto: OSP Borzecin Duży, RKS Gmina Stare Babice

Zdjęcia (5)