W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gwałtowne burze na terenie Województwa Mazowieckiego

17.07.2021

Skutki nawałnicy w Gminie Sanniki
Każdego roku letnie załamania pogody powodują duże straty oraz liczne interwencje Straży Pożarnej.
Powalone drzewa, zalane piwnice, zerwane linie energetyczne, czy uszkodzone dachy budynków mieszkalnych to główne powody naszych wyjazdów.
 
Tylko od 5 lipca odnotowaliśmy ponad 50 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów i ulewnych deszczy na terenie Powiatu Warszawskiego - Zachodniego. Niestety ta statystyka z dnia na dzień rośnie.
 
W nocy z 14 na 15 lipca gwałtowne burze przeszły nad Powiatem Gostynińskim w Województwie Mazowieckim. Najbardziej ucierpiała Gmina Sanniki, gdzie powalone drzewa i zerwane dachy oraz linie energetyczne można było liczyć w dziesiątkach.
 
Na pomoc miejscowym jednostkom przy usuwaniu skutków nawałnic ruszyli strażacy z terenu Powiatu Warszawskiego - Zachodniego.
 
W ramach Plutonu Wichura zadysponowane zostały zastępy z OSP w Błoniu, OSP w Laskach, OSP w Kampinosie, OSP w Zaborowie, OSP w Dziekanowie Polskim, OSP w Starych Gnatowicach oraz Oficer Wsparcia z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim - Zachodnim, st. kpt. Kamil Golba.
 
Na miejscu działało łącznie 7 zastępów z naszego powiatu, w tym dwa podnośniki hydrauliczne oraz drabina mechaniczna.
Do głównych zadań naszych strażaków należało usuwanie powalonych drzew i przykrywanie zerwanych dachów w budynkach mieszkalnych. Warunki pracy były wyjątkowo ciężkie ze względu na brak łączności - zarówno radiowej, jak i telefonicznej.
 
Usuwanie skutków nawałnicy w Gminie Sanniki potrwa jeszcze jakiś czas.

Zdjęcia (5)