W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stop Pożarom Traw

15.04.2021

Stop Pożarom Traw

Każdego roku polscy strażacy walczą z pożarami traw i nieużytków na terenie całego kraju. Większość z tych zdarzeń to niestety umyślne działanie człowieka.
Tylko w miniony weekend doszło do 264 pożarów traw i 24 pożarów lasów wyłącznie na terenie województwa mazowieckiego, a od początku roku mazowieccy strażacy wyjeżdżali do 1️⃣2️⃣5️⃣0️⃣ tego typu zdarzeń‼

Niestety strażacy z naszego powiatu również uzupełniają tę statystykę, odnotowując 21 wyjazdów do pożarów traw i nieużytków.

Dlatego jak co roku promujemy akcję #StopPożaromTraw oraz przypominamy, że za umyślne wypalanie traw i nieużytków grozi odpowiedzialność karna. Ponadto takie działanie może się wiązać z utratą dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla właścicieli gruntów.