W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zmiana służby

29.01.2021

W dwóch kolumnach stoją strażacy żegnający dw Jednostki Ratowniczko Gaśniczej. Po środku stoi dw JRG

W dniu 29.01.2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu, odbyło się uroczyste pożegnanie
mł. bryg. Sławomira Surowskiego, który po 30 latach służby z dniem 31.01.2021 roku, przeszedł na zasłużone zaopatrzenie emerytalne.

mł. bryg. Sławomir Surowski z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1990 roku kiedy to rozpoczął służbę w Wojskowym Ośrodku Szkolenia Specjalistów Pożarnictwa w Lublinie. Po ukończeniu szkolenia pełnił służbę jako Pomocnik Komendanta w wojskowej etatowej straży pożarnej.

W roku 1993 rozpoczął naukę w systemie dziennym w Szkole Aspirantów Pożarnictwa
w Krakowie, gdzie po uzyskaniu stopnia młodszego aspiranta, rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim w 1995 roku.

Sytuacja życiowa zmusiła Go do zmiany miejsca zamieszkania i pracy gdzie w 2004 roku służbę rozpoczął w KP PSP Błonie przechodząc szczeble kariery poprzez powiatowe stanowisko kierowania, podział bojowy, pełniąc funkcję dowódcy zmiany a później awansował na Zastępcę a następnie Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i piastował to stanowisko do dnia odejścia na zaopatrzenie emerytalne.

W tym okresie uczestniczył i kierował kilkuset akcjami ratowniczo-gaśniczymi, podczas których z wielkim sercem i zaangażowaniem ratował życie oraz mienie mieszkańców nie tylko powiatu warszawskiego zachodniego, zdobywając ich szacunek i uznanie.

Włożył wiele wysiłku i osobistego zaangażowania w poprawę warunków służby strażaków, oraz w utrzymanie sprawności sprzętu i wyposażenia JRG .

Podczas wieloletniej służby został odznaczony:

Brązowa Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

W imieniu funkcjonariuszy Komendy i pracowników cywilnych składamy serdeczne podziękowania za wspólną służbę i życzymy wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze. Życzymy Panu Dowódcy dużo zdrowia i  powodzenia na tej „Nowej drodze życia”!

Zdjęcia (5)