W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W KP PSP w Błoniu minutą ciszy uczczono pamięć zastrzelonego policjanta

07.05.2021

Minuta ciszy na placu JRG

W dniu 07.05.2021 o godzinie 12:00 na placu przed garażami Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Błoniu minutą ciszy uczczono pamięć zastrzelonego na służbie policjanta mł. asp. Michała Kędzierskiego.

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek rano podczas interwencji przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu, przy próbie wylegitymowania mężczyzny, który podając się za policjanta, w ubiorze przypominającym mundur, próbował kontrolować kierowców. Podczas policyjnej interwencji wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku klatki piersiowej policjanta. Ranny funkcjonariusz był reanimowany, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów i medyków, którzy pojawili się na miejscu. Niestety nie udało się go uratować. Bandyta został obezwładniony i zatrzymany. W czwartek sąd aresztował go na trzy miesiące.

Michał Kędzierski miał 43 lata, w policji służył od 2011 r.(PAP)

Źródło: radio.opole.pl

Zdjęcia (3)