W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wręczenie nagród za bohaterskie czyny poza służbą

13.09.2021

Wręczenie nagród pieniężnych za bohaterskie czyny poza służbą na placu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Błoniu

W ubiegłym tygodniu podczas zmian służbowych Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Robert Nowakowski wręczył dwóm funkcjonariuszom tut. Komendy, Decyzję nadbryg. Jarosława Nowosielskiego, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej o przyznaniu nagród pieniężnych za bohaterskie czyny poza służbą.

Nagrody otrzymali:

kpt. Przemysław Adamczuk, który w marcu bieżącego roku ugasił samochód w garażu podziemnym, dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się na cały garaż. Działania te doprowadziły do uratowania mienia kilkudziesięciu mieszkańców.

ogn. Marek Rogalski, który w lipcu bieżącego roku wypoczywając z rodziną nad wodą rzucił się na pomoc topiącemu się rocznemu dziecku oraz jego ojcu.

 

Jako pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim jesteśmy dumni, że w naszych szeregach pracują tacy strażacy.

Tekst: st. kpt Kazimierz Jaworski

Zdjęcia st. kpt. Tomasz Słowik

Zdjęcia (10)