W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawody Toughest Firefighter Challenge

09.09.2021

Strażacy podczas udziału w zawodach Toughest Firefighter Challenge

Trzech naszych strażaków wzięło udział w zawodach Toughest Firefighter Challenge, które odbyły się 4 września w Płocku. To wysiłkowe zawody dla strażaków. Zawodnicy w całym ubraniu bojowym z aparatem na plecach musieli pokonać tor, na którym należało: wnieść 19 kg odcinek wężowy na szczyt 12 metrowej wieży, na szczcie wieży wciągnąć za pomocą linki 19 kilowy ciężarek, za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30 m), przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 80 kg na odległość 30 m.

Reprezentanci JRG Błonie wzięli udział w zawodach indywidualnie oraz drużynowo.
asp. Wojciech Mańkowski, st. str. Rafał Fabianowicz oraz str. Damian Nowak, godnie zaprezentowali naszą jednostkę plasując się w środku stawki zawodników. Pomimo debiutu wyprzedzili wielu doświadczonych przeciwników. Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom i uzyskali wyniki predysponujące do zajęcia czołowych miejsc w przyszłości.

Dodajmy, że nasi strażacy konkurowali z zawodnikami, którzy są doświadczeni, biorą udział w międzynarodowych edycjach i cały rok trenują do tych zawodów.

- Zawody przeprowadzone były w duchu sportowej rywalizacji fair play. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację i postaramy się poprawić wyniki w następnych zawodach - powiedział nam asp. Wojciech Mańkowski

Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłej edycji zawodów.

Zdjęcia: LampArt Foto

Tekst: Damian Dolniak

Zdjęcia (9)