W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

OBCHODY DNIA STRAŻAKA

28.05.2021

Dzień Strażaka

W piątek 28 maja w hali garażowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 13:00 złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mł. kpt. Roberta Brzymyszkiewicza przedstawicielowi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Tomaszowi Grelakowi, następnie minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich strażaków, którzy przegrali walkę z chorobą Covid – 19. Tegoroczne obchody miały szczególny wymiar związany z trwającą epidemią. Obecni byli tylko strażacy tutejszej Komendy oraz nieliczni goście:

  • Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Tomasz Grelak
  • Starosta Powiatu Wrzesińskiego- Dionizy Jaśniewicz
  • Burmistrz Miasta i Gminy Września- Tomasz Kałużny
  • Burmistrz Miasta i Gminy Miłosław- Hubert Gruszczyński
  • Burmistrz Miasta i Gminy Pyzdry- Przemysław Dębski
  • Wójt Gminy Kołaczkowo- Teresa Waszak
  • Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP- druh Michał Stefański
  • przedstawiciele lokalnych mediów

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy PSP we Wrześni – st. bryg. Piotr Trawiński dokonał krótkiego podsumowania działalności zawodowej straży pożarnej na terenie powiatu wrzesińskiego w związku z 70 rocznicą jej powołania. Podziękował również strażakom zarówno z PSP jak i druhom z OSP za codzienną gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Słowa uznania oraz wdzięczności padły również do wszystkich osób i instytucji wspomagających straż pożarną na terenie powiatu.

W trakcie trwania apelu z okazji Dnia Strażaka funkcjonariuszom wręczono odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Odznaczonym i awansowanym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

Zdjęcia: KP PSP Września, Wiadomości Wrzesińskie

Zdjęcia (9)