W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR SAMOCHODU

20.04.2021

Pożar samochodu

20 kwietnia o godzinie 13:05 do SKKP we Wrześni wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na ulicy Opieszyn we Wrześni.

Po dojeździe na miejsce zastano palącą się komorę silnika w samochodzie Renault Scenic. Przed przybyciem Straży Pożarnej próbowano ugasić samochód pięcioma gaśnicami proszkowymi 1kg. W pożarze nie było osób poszkodowanych. W pojeździe znajdowała się instalacja gazowa, której zawór został zakręcony przez osobę postronną.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany (ciężkiej na palącą się komorę silnika oraz średniej pod auto). Miejsce wystąpienia pożaru sprawdzono przy użyciu sprzętu pomiarowego (kamery termowizyjnej - brak zagrożeń. Ratownicy pracowali w sprzęcie OUO. Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Opieszyn był wstrzymany.

W akcji brały udział zastępy GBA i GCBA JRG Września.

Zdjęcie: Wiadomości Wrzesińskie