W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat personalny KP PSP Wyszków

08.03.2021

Mianowanie na dowódcę JRG Wyszków

Z dniem 8 marca 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie mianował na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Wyszkowie st. kpt. Przemysława Czuper, dotychczasowego zastępcę dowódcy JRG.

Uroczystego wręczenia aktu mianowania dokonał podczas uroczystej zbiórki st. kpt. Rafał Balcer Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, w obecności swojego Zastępcy st. bryg. Sławomira Pietrzaka oraz zmian służbowych JRG.

Pan st. kpt. Przemysław Czuper urodził się 22 kwietnia 1976 r. w Suwałkach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął jako strażak w 2000 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Suwałkach.  1 lutego 2004 r.  na własną prośbę został przeniesiony do pełnienia służby w KP PSP w Wyszkowie na stanowisko młodszy ratownik. W 2007 roku ukończył CSPSP w Częstochowie uzyskując tytuł technika pożarnictwa oraz stopień młodszego aspiranta. W roku 2010 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany.

W 2013 r. uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa kończąc studia niestacjonarne I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W kolejnych latach ukończył studia II stopnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku uzyskując tytuł magistra administracji.1 marca 2020 r. został minowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

W czasie dotychczasowej służby dał się poznać jako oficer z dużym doświadczeniem zawodowym. Wielokrotnie uczestniczył w skomplikowanych i niebezpiecznych działaniach jako nurek w sekcji ratownictwa wodno-nurkowego. Dużą wiedzę zawodową podpartą licznymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi przekazuje podczas szkoleń i ćwiczeń taktycznych na różnych szczeblach dowodzenia.

 

Opracowanie: st. bryg. Pietrzak Sławomir - Oficer prasowy KP PSP Wyszków

Zdjęcia (4)