W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty doskonalące umiejętności prowadzenia prac podwodnych dla strażaków z terenu woj. mazowieckiego.

17.05.2021

Warsztaty nurkowe na poligonie w Kręsku.

Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie 17 maja 2021 r. rozpoczął cykl pięciu turnusów warsztatów doskonalących umiejętności prowadzenia prac podwodnych dla strażaków z terenu woj. mazowieckiego wchodzących w skład specjalistycznych grup i sekcji ratownictwa wodno-nurkowego.

Zajęcia dydaktyczne realizowane są zgodnie z planem warsztatów podczas 6 dniowych zgrupowań. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na terenie Poligonu Szkoleniowego w Kręsku Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie nad Jeziorem Wulpińskim. Prowadzącymi zajęcia są posiadający duże doświadczenie kierownicy prac podwodnych i dowódcy specjalistycznych grup i sekcji ratownictwa wodno-nurkowego. Warsztaty realizowane są w oparciu o zatwierdzany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ramowy program warsztatów obejmujący takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo prowadzenia prac podwodnych, nawigację podwodną, nurkowania nocne, prowadzenie działań podwodnych z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego czy rózne metody poszukiwań obiektów w wodzie (bezsprzętowe/sonar).

Przedmiotowe warsztaty umożliwiają doskonalenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji strażaków w zakresie prac podwodnych co wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ludności, skuteczności działań ratowniczych i zabezpieczenia operacyjnego obszarów chronionych przez specjalistyczne grupy i sekcje ratownictwa wodno - nurkowego

 

Źródło: KW PSP Warszawa

Wideo

Zdjęcia (5)