W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyszków - wybuch pieca C.O.

13.01.2021

Zdjęcie przedstawia budynek ze zniszczonym częściowo dachem po wybuchu pieca C.O.

Około godziny 09:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pieca C.O. w miejscowości Wyszków. Do akcji zadysponowano niezwłocznie trzy zastępy z JRG w Wyszkowie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w budynku w kotłowni doszło do wybuchu pieca C.O. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.  Wybuch spowodował zniszczenia w konstrukcji dachu budynku oraz w pomieszczeniu kotłowni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Obecny na miejscu zdarzenia inspektorat nadzoru budowlanego nie stwierdziły natomiast zagrożenia dla konstrukcji budynku. Nie ma przeciwwskazań do mieszkania w nim, jedynie wydano odpowiednie zalecenia. Na tym zakończono działania.

 


 

W działaniach brały udział służby:

GBA 4,5/16/4 Mercedes Atego – JRG Wyszków

GBA 3/16 MAN – JRG Wyszków

SLOp Toyota RAV4 - KP PSP Wyszków

SLOp Land Rover - KP PSP Wyszków

Policja

Inspektor Nadzoru Budowlanego

Zdjęcia (3)