Bezpieczeństwo obozów harcerskich
24.06.2026
24 czerwca br. w Komendzie Powiatowej PSP odbyła się narada koordynująca związana z letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży w szczególności w zakresie przebiegu obozowisk pod namiotami.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, poszczególnych Nadleśnictw, Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej, organizacji harcerskich, Wydziału Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Złotowie, a także kadra złotowskiej jednostki PSP. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy PSP, a w trakcie narady przedstawiono zadania poszczególnych służb i instytucji, zasady wymiany informacji i koordynacji działań w przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych i kryzysowych.
Nadmienić należy, że tylko w ramach harcerskiej akcji letniej na terenie powiatu złotowskiego planowana jest rotacyjna realizacja siedmiu stanic harcerskich, zlokalizowanych w obrębie obszarów leśnych, co wymaga skoordynowania wspólnych działań celem zapewnienia bezpiecznego letniego wypoczynku.
Opracowanie i zdjęcia: Zespół Prasowy KP PSP w Złotowie