Powrót

Bezpieczeństwo obozów harcerskich

24.06.2026

Spotkanie ws. organizacji obozów harcerskich

24 czerwca br. w Komendzie Powiatowej PSP odbyła się narada koordynująca związana z letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży w szczególności w zakresie przebiegu obozowisk pod namiotami.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, poszczególnych Nadleśnictw, Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej, organizacji harcerskich, Wydziału Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Złotowie, a także kadra złotowskiej jednostki PSP. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy PSP, a w trakcie narady przedstawiono zadania poszczególnych służb i instytucji, zasady wymiany informacji i koordynacji działań w przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych i kryzysowych.

Nadmienić należy, że tylko w ramach harcerskiej akcji letniej na terenie powiatu złotowskiego planowana jest rotacyjna realizacja siedmiu stanic harcerskich, zlokalizowanych w obrębie obszarów leśnych, co wymaga skoordynowania wspólnych działań celem zapewnienia bezpiecznego letniego wypoczynku.

 

Opracowanie i zdjęcia: Zespół Prasowy KP PSP w Złotowie

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}