W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

OGŁOSZENIE O NABORZE DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ NA STANOWISKO STAŻYSTA - 14.12.2022 r

14.12.2022

Ogłoszenie o naborze

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie ogłasza nabór do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko stażysta 
w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej
•    Liczba wolnych stanowisk: 1;
•    Nazwa stanowiska: stażysta, docelowo: starszy ratownik;
•    Miejsce pełnienia służby: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej PSP w Złotowie ul. Domańskiego 48a, 77-400 Złotów;
•    Rozkład czasu służby: zmianowy (24/48 godz.);
•    Przewidywany termin przyjęcia do służby: I kwartał 2023r.

Wymagania konieczne: stawiane kandydatom do służby w Państwowej Straży Pożarnej:

Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać wymagania określone w art. 28 ust. 1 i 34 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t. j. Dz. U. 2022 r., poz. 1969 z późn. zm.), tzn. następujące kryteria podstawowe:
•    posiadać obywatelstwo polskie,
•    być niekaranym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, 
•    korzystać z pełni praw publicznych, 
•    posiadać co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe,
•    posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby (oceny dokonuje komisja lekarska podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji po zakończeniu ostatniego etapu kwalifikacyjnego).

Wymagania preferowane: związane ze stanowiskiem pracy:

•    prawo jazdy kat. C lub C+E,
•    uprawnienia do napełniania zbiorników przenośnych w sprężone powietrze, 
•    uprawnienia stermotorzysty żeglugi śródlądowej lub sternika motorowodnego, 
•    uprawnienia SEP eksploatacji urządzeń min. do 1 kV,
•    uprawnienia do obsługi transportu bliskiego  (kat. IP. Zakres uprawnień podesty ruchome przejezdne: samojezdne montowane na pojeździe)

Zakres podstawowych zadań realizowanych na proponowanym stanowisku:

•    Pozostawanie w czasie służby w stałej gotowości do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych;
•    Udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, szkoleniach i doskonaleniu zawodowym organizowanym w czasie służby i poza nią;
•    Utrzymywanie sprzętu i wyposażenia we właściwym stanie technicznym, czystości oraz wykonywanie bieżących napraw i konserwacji;
•    Znajomość parametrów technicznych i możliwości taktycznych sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki;
•    Przestrzeganie obowiązujących przepisów, regulaminów i ustalonych zasad w służbie oraz podczas działań ratowniczo-gaśniczych, w tym również w zakresie BHP, poddawanie się okresowym badaniom lekarskim;
•    Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i specjalistycznych;
•    Utrzymywanie wymaganej sprawności fizycznej oraz dyspozycyjności.
 

Nabór składa się z następujących etapów:

I.  Ocena dokumentów (bez udziału kandydata)
II. Test sprawności fizycznej.
III. Sprawdzian lęku wysokości (akrofobia).
IV. Ocena dokumentów (bez udziału kandydata)
V. Rozmowa kwalifikacyjna.
VI. Ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Zasady prowadzenia naboru: Nabór do służby jest otwarty i konkurencyjny.

Postępowanie kwalifikacyjne odbywa się zgodnie z Ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1969 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 23 września 2021 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1772). Niezwłocznie po udostępnieniu ogłoszenia Komendant Powiatowy PSP w Złotowie, powołuje komisję, która przeprowadza postępowanie i wyznacza jej przewodniczącego.
Po złożeniu przez kandydata wymaganych dokumentów, komisja nadaje kandydatowi numer identyfikacyjny (informacja o numerze zostanie przekazana kandydatowi osobiście przy składaniu dokumentów, telefonicznie lub na adres poczty elektronicznej) oraz zakłada dla niego arkusz indywidualnej oceny kandydata, w którym dokumentuje osiągane przez niego wyniki w poszczególnych etapach postępowania kwalifikacyjnego.

Szczegółowych informacji w sprawie postępowania kwalifikacyjnego udziela:

Sekcja organizacyjno-kadrowa i archiwizacji, tel. +48477719903. 

Etap I – ocena złożonych dokumentów

Polega na weryfikacji złożonych dokumentów przez kandydatów. Ocenia się ich kompletność.
Wymagane dokumenty niezbędne do rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego, które kandydat składa w terminie do 28 grudnia 2022r.:
a)    Podanie o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej- załącznik nr 1;
      (podanie powinno zawierać aktualną datę, wszystkie podpisy oraz wymagane dane)
b)    Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych, umożliwiające przystąpienie do testu sprawności fizycznej oraz próby wysokościowej, wystawione nie później niż 30 dni przed przystąpieniem do testu sprawności fizycznej   – załącznik nr 2; (dopuszcza się przedstawienie powyższego zaświadczenia bezpośrednio przed przystąpieniem do testów sprawności fizycznej)
UWAGA: koszt ewentualnych badań i wystawienia zaświadczenia lekarskiego pokrywa kandydat.
c)    Dokument ubezpieczenia NNW lub oświadczenie kandydata, że nie będzie wnosił roszczeń w stosunku do Komendy, jej funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych w przypadku nieszczęśliwego wypadku w czasie postępowania kwalifikacyjnego – załącznik nr 3.

Kandydat w wyżej wskazanym terminie może złożyć zaświadczenie o uzyskanych wynikach z testu sprawności fizycznej i ze sprawdzianu lęku wysokości (akrofobii), które pozostały ważne przez okres 6 miesięcy od dnia zakończenia danego etapu postępowania kwalifikacyjnego w tejże bądź innej jednostce organizacyjnej PSP. Zaświadczenie o uzyskanych wynikach uznaje się za ważne, jeżeli w dniu zakończenia testu sprawności fizycznej nie upłynął termin ważności o którym mowa powyżej. Ponadto wyniki mogą być wykorzystane o ile zaliczony test sprawności fizycznej wskazany w zaświadczeniu odpowiada stanowisku, na które jest prowadzone postępowanie kwalifikacyjne. 

Termin i miejsce składania dokumentów:

Dokumenty powinny być złożone w zamkniętej kopercie z napisem: „Nabór do służby przygotowawczej w PSP – Imię i Nazwisko”

W terminie do: do 28 grudnia 2022 r. 

Aplikacje można składać osobiście w sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Złotowie, ul. Domańskiego 48a, 77-400 Złotów, w dni robocze od 730 do 1530 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej (liczy się data wpływu do Komendy, a nie data nadania). Nie dopuszcza się składania dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Oferty złożone po terminie, niekompletne nie będą rozpatrywane. Dokumenty kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się do kolejnych etapów postępowania będzie można odebrać w ciągu 30 dni od ogłoszenia wyników naboru. Nie odebranie dokumentów kandydatów, po upływie w/w terminu spowoduje ich zniszczenie. 

Dokumenty dotyczące kandydata, który zostanie wyłoniony w postępowaniu kwalifikacyjnym zostaną dołączone do jego akt osobowych.

Etap II – testy sprawności fizycznej

Test sprawności fizycznej zostanie przeprowadzony w dniu 30 grudnia 2022 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie, ul. 8 Marca 16. Test sprawności fizycznej odbywa się na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 marca 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu, trybu 
i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2018 r., poz. 673).

UWAGA: Kandydat przystępujący do testów zobowiązany jest do przedstawienia ważnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych wystawionego nie później niż 30 dni przed przystąpieniem do testów - Załącznik nr 2. 
Test sprawności fizycznej przeprowadza się w ubiorze i obuwiu sportowym w pomieszczeniu zamkniętym o utwardzonej nawierzchni. Kandydat może podejść do każdej z prób dwukrotnie. Podejście drugie może nastąpić wyłącznie w dniu, w którym przeprowadzono pierwsze podejście do danej próby. Do oceny ogólnej zostaje wybrany korzystniejszy wynik podejścia uzyskany przez kandydata. Wyjątek stanowi awaria sprzętu, urządzeń pomiarowych lub zewnętrzne zakłócenie próby.
Test sprawności fizycznej dla kandydatów (mężczyzn i kobiet) na stanowiska związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych obejmuje:
-    podciąganie się na drążku,
-    bieg po kopercie,
-    próbę wydolnościową (Beep test).
 

Opis prób sprawnościowych w załączonym ogłoszeniu  

Etap III – sprawdzian lęku wysokości (akrofobia)

Sprawdzian z braku lęku wysokości uznaje się za zaliczony, jeżeli asekurowany kandydat samodzielnie wszedł na wysokość 20 m na drabinę ustawioną pod kątem 75o i zszedł z niej. Kandydat ma prawo do jednej próby wejścia. Próbę wysokościową ocenia się dychotomicznie (zaliczony/niezaliczony). 

Etap IV – ocena dokumentów

Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu składają w nieprzekraczalnym terminie do 10 stycznia 2023 r. osobiście lub poprzez pocztę tradycyjną (liczy się data wpływu, a nie data nadania) do siedziby Komendy Powiatowej PSP w Złotowie przy ulicy Domańskiego 48a, dokumenty poświadczające wymagania wobec kandydata: 
1.    kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, o ile wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby;
2.    kserokopię dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, wyszkolenie lub posiadane umiejętności;
3.    kserokopie prawa jazdy;
4.    zaświadczenie o udziale w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej, o ile kandydat jest członkiem ochotniczej straży pożarnej  – załącznik nr 4.
Dokumenty powinny być złożone w zamkniętej kopercie z napisem „Nabór do służby przygotowawczej w PSP – Imię i Nazwisko”
Komisja dokonuje oceny złożonych dokumentów, która polega na sprawdzeniu ich kompletności oraz spełnienia wszystkich wymogów określonych w ogłoszeniu. Złożenie przez kandydata dokumentów niekompletnych lub niespełnienie przez niego wymogów określonych w ogłoszeniu jest równoznaczne z uzyskaniem negatywnego wyniku z postępowania kwalifikacyjnego.
Posiadane wykształcenie, wyszkolenie lub posiadane umiejętności są oceniane w systemie punktowym.

UWAGA:
Wzory wymaganych oświadczeń są do pobrania na stronie internetowej www.gov.pl/web/kppsp-zlotow w zakładce „Służba i praca” a także w Sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Złotowie w dni robocze w godz. 7.30-15.30. 
Druk podania, oświadczeń oraz zaświadczenia lekarskiego obowiązują wyłącznie w formie załączonej do ogłoszenia. Inna forma dokumentu będzie skutkowała odrzuceniem całości dokumentacji kandydata. 
Wszystkie przekładane dokumenty powinny być opatrzone własnoręcznym podpisem.
Na wszystkich składanych kopiach dokumentów należy umieścić następującą adnotację: „Potwierdzam za zgodność z oryginałem” – data, własnoręczny podpis. 
W przypadku braku wymaganych dokumentów wraz z niezbędnymi datami oraz podpisami oferta taka zostanie odrzucona.
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania na tym etapie wynosi 60.
Nie będą uwzględniane kwalifikacje i uprawnienia, dla których nie wydano stosownych dokumentów (np. zaświadczenie o zdaniu egzaminu bez dokumentu poświadczającego uprawnienie).  
 

SYSTEM PUNKTOWY STOSOWANY DO OCENY PREFERENCJI Z TYTUŁU POSIADANEGO PRZEZ KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ WYKSZTAŁCENIA, WYSZKOLENIA LUB POSIADANYCH UMIEJĘTNOŚCI

Preferencje, za które obligatoryjnie są przyznawane punkty:
1.    szkolenie podstawowe w zawodzie strażak – 20 punktów, 
2.    posiadanie tytułu zawodowego technik pożarnictwa – 25 punktów, 
3.    posiadanie tytułu zawodowego inżynier pożarnictwa – 30 punktów, 
4.    posiadanie tytułu zawodowego inżynier i dyplomu ukończenia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej studiów w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego, wydanego do dnia 30 września 2019r., lub studiów na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, wydanego po dniu 30 września 2019r.– 15 punktów, 
5.    uzyskanie kwalifikacji ratownika, o których mowa w art. 13 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2020 r., poz. 882, 2112 i 2401 oraz z 2021 r. poz. 159, 1559 i 1641) – 5 punktów,
6.    uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego, o których mowa w art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym – 15 punktów;
7.    wyszkolenie pożarnicze w ochotniczej straży pożarnej – ukończone SP – 5 punktów, 
8.    wyszkolenie pożarnicze w ochotniczej straży pożarnej – ukończone SP + RT – 10 punktów, 
9.    wyszkolenie pożarnicze w ochotniczej straży pożarnej – ukończone SP +RT+ RW – 15 punktów, 
10.    wyszkolenie pożarnicze w ochotniczej straży pożarnej – ukończone SP według programu z dnia 17 listopada 2015 r. – 15 punktów,
11.    ukończone liceum ogólnokształcące lub technikum w klasie, w której były nauczane przedmioty dotyczące funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania – 5 punktów;

Preferencje, za które są przyznawane dodatkowe punkty:
12.    prawo jazdy kat. C – 5 punktów;
13.    prawo jazdy kat. C+E – 10 punktów;
14.    inne kwalifikacje lub uprawnienia
-    uprawnienia do napełniania zbiorników przenośnych w sprężone powietrze – 5 punktów, 
-    uprawnienia stermotorzysty żeglugi śródlądowej lub sternika motorowodnego – 5 punktów,
-    uprawnienia SEP eksploatacji urządzeń min. do 1 kV – 5 punktów,
-    uprawnienia do obsługi transportu bliskiego (w kat IP zakres uprawnień podesty ruchome przejezdne: samojezdne montowane na pojeździe) – 5 punktów.

Sposób liczenia punktów: 
-    za kwalifikacje wymienione w pkt 1–3 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu, z wyższą wartością punktową;
-    za kwalifikacje wymienione w pkt 5 i 6 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu, z wyższą wartością punktową;
-    za kwalifikacje wymienione w pkt 7–10 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu, z wyższą wartością punktową;
-    za kwalifikacje wymienione w pkt 7–10 przyznaje się punkty jedynie w przypadku potwierdzenia przez właściwego dla działalności ochotniczej straży pożarnej komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej aktywnego członkostwa przez udokumentowany udział w co najmniej dwóch zdarzeniach – 
w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostkę organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej (w okresie jednego roku poprzedzającego datę publikacji ogłoszenia, tj. terminu składania dokumentów, o których mowa w § 5 ust. 4 pkt 3 rozporządzenia);
-    w przypadku posiadania przez kandydata kwalifikacji wymienionych w pkt. 12-13, punktów nie sumuje się.
-    W przypadku posiadania przez kandydata kwalifikacji wymienionych w pkt. 14, punkty sumuje się, jednak maksymalna ilość punktów to 15.

Wyjaśnienie użytych skrótów oraz sposobu liczenia punktów:
-    SP – szkolenie podstawowe strażaków-ratowników ochotniczej straży pożarnej,
-    RT – szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków-ratowników ochotniczej straży pożarnej,
-    RW – szkolenie strażaków-ratowników ochotniczej straży pożarnej z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach,
-    SGSP – Szkoła Główna Służby Pożarniczej.
 

Etap V – rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona w dniu 19 stycznia 2023 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Złotowie przy ulicy Domańskiego 48a.Rozmowa kwalifikacyjna polegać będzie na autoprezentacji, podczas której oceniane w szczególności będą:
-    autoprezentacja kandydata, w tym wskazanie zainteresowań, doświadczeń i osiągnięć oraz oczekiwań związanych ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej;
-    kompetencje społeczne, niezbędne do służby w Państwowej Straży Pożarnej oraz ich wpływ na motywację kandydata do podjęcia służby w Państwowej Straży Pożarnej;
-    umiejętność komunikacji, w tym przekazywania, odbierania i rozumienia informacji oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi. 

Po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej każdy z członków komisji odrębnie ocenia kandydata. Maksymalna liczba punktów możliwa do przyznania przez członka komisji za każdy z elementów wymienionych wynosi 10. Liczbę punktów uzyskanych w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej ustala się na podstawie średniej arytmetycznej liczby punktów przyznanych przez członków komisji z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Pozytywny wynik z rozmowy kwalifikacyjnej osiąga kandydat, który uzyska co najmniej 16 punktów ustalonych w sposób jak powyżej. 

Etap VI – ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w PSP

Wyłoniony w wyniku naboru kandydat do służby, który zdobył największą ilość punktów zostanie skierowany na badania do Rejonowej Komisji Lekarskiej MSWiA. W przypadku wydania przez Komisję Lekarską orzeczenia o braku zdolności do pełnienia służby, na badania zostanie skierowany kolejny kandydat z najwyższą liczbą punktów. Nie stawienie się kandydata na komisji lekarskiej, wyklucza go z postępowania kwalifikacyjnego. Postępowanie kwalifikacyjne kończy się zatwierdzeniem przez kierownika jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej listy kandydatów do przyjęcia do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Ważne informacje:

1.    Przed przystąpieniem do każdego etapu postępowania kandydat jest zobowiązany do okazania ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jego brak spowoduje wykluczenie 
z dalszego postępowania kwalifikacyjnego.
2.    Kandydaci w postępowaniu kwalifikacyjnym zobowiązani są do śledzenia informacji 
o przebiegu naboru na stronie internetowej KP PSP Złotów w zakładce „Służba i praca”, na tablicy ogłoszeń w siedzibie komendy, gdzie będą publikowane informacje na temat ewentualnych zmian w przebiegu naboru lub kandydatów zakwalifikowanych do dalszych etapów.
3.    Kandydat może przystąpić do danego etapu tylko i wyłącznie w dniu, kiedy dany etap został zaplanowany.
4.    Terminy poszczególnych etapów naboru mogą ulec zmianie. Terminy uzależnione będą od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. W takim przypadku zostanie wydany oddzielny komunikat.
5.    Brak jakiegokolwiek dokumentu, odręcznego podpisu lub oświadczenia wymienionego 
w ogłoszeniu, złożenie dokumentu niespełniającego wymagań formalnych określonych 
w ogłoszeniu spowoduje niedopuszczenie kandydata do kolejnego etapu naboru. Nieobecność kandydata na którymkolwiek z etapów prowadzonego naboru wiąże się 
z wykluczeniem z dalszego postępowania kwalifikacyjnego. Uzyskanie przez kandydata negatywnego wyniku z któregokolwiek z etapów prowadzonego naboru wiąże się 
z wykluczeniem z dalszego postępowania kwalifikacyjnego.
6.      Komisja zapoznaje kandydata do służby z celem, zakresem i sposobem przeprowadzania danego etapu postępowania wraz ze sposobem jego oceniania.
7.      Kandydat zostanie skierowany na szkolenie podstawowe w zawodzie strażak zgodnie z obowiązującymi zasadami szkolenia w Państwowej Straży Pożarnej (pełne oddelegowanie do szkoły PSP lub ośrodka szkolenia PSP). 

Harmonogram postępowania kwalifikacyjnego w KP PSP w Złotowie

Harmonogram w załączonym ogłoszeniu

Materiały

Ogłoszenie o naborze na stanowisko stażysta
ogłoszenie​_o​_naborze.pdf 2.99MB
Załącznik nr 1 - Podanie o przyjęcie do służby w PSP
zał​_1.pdf 0.17MB
Załącznik nr 2 - Zaświadczenie lekarskie
zał​_2.pdf 0.14MB
Załącznik nr 3 - Oświadczenie
zał​_3.pdf 0.11MB
Załącznik nr 4 - Zaświadczenie o udziale w działaniach ratowniczych
zał​_4.pdf 0.10MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.12.2022 13:25 Tomasz Manikowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Joanna Skowrońska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
OGŁOSZENIE O NABORZE DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ NA STANOWISKO STAŻYSTA - 14.12.2022 r 4.0 29.12.2022 11:43 Tomasz Manikowski
OGŁOSZENIE O NABORZE DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ NA STANOWISKO STAŻYSTA - 14.12.2022 r 3.0 14.12.2022 13:33 Tomasz Manikowski
OGŁOSZENIE O NABORZE DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ NA STANOWISKO STAŻYSTA - 14.12.2022 r 2.0 14.12.2022 13:33 Tomasz Manikowski
OGŁOSZENIE O NABORZE DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ NA STANOWISKO STAŻYSTA - 14.12.2022 r 1.0 14.12.2022 13:25 Tomasz Manikowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}