W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻARY W BUDYNKACH MIESZKALNYCH

25.04.2021

Samochody straży pożarnej ustawione wzdłuż ulicy.

W dniach 23-25 kwietnia strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej wspólnie
z druhami z jednostek ochotniczych straży pożarnych byli trzykrotnie dysponowani do pożarów pomieszczeń piwnicznych w budynkach mieszkalnych. Działania ratownicze polegały m.in. na ewakuacji osób przebywających w budynkach, przeprowadzeniu działań gaśniczych na zlokalizowane źródła pożarów przez roty wyposażone w sprzęt ochrony układu oddechowego. Stosowano również wentylację nadciśnieniową w celu usunięcia nagromadzonych dymów pożarowych, wykorzystywano kurtyny dymowe i kamery termowizyjne. W wyniku pożarów poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Łącznie w działaniach zaangażowanych było 6 zastępów PSP w obsadzie 24 strażaków oraz
3 zastępy OSP w obsadzie 18 druhów z jednostek OSP Święta i OSP Blękwit, wspartych przez służby Policji i Pogotowia Ratunkowego.

W tym miejscu APELUJEMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI
i przestrzeganie przepisów ochrony przeciwpożarowej w zakresie składowania materiałów palnych i bieżącej eksploatacji urządzeń grzewczych zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych.

 

Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Zdjęcia (5)