Złotów - szkoleniowo i historycznie
22.06.2026
20 czerwca 2026 r. strażacy ze złotowskiej komendy PSP, wspólnie z innymi służbami i instytucjami aktywnie włączyli się w działania realizowane w ramach Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy, promując zagadnienia związane z udzielaniem pomocy medycznej oraz budowaniem odporności społeczeństwa w ramach Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Tego samego dnia odbyła się również inauguracja wystawy zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Złotowskiej pt. „Pali Się”, na której zaprezentowano liczne eksponaty oraz elementy strażackiego wyposażenia, użytkowanego w minionych dekadach. W rolę przewodników oprowadzających licznie przybyłych gości włączyli się m.in. Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP oraz Komendant Powiatowy PSP.
Opracowanie: Zespół Prasowy KP PSP
Zdjęcia: KP PSP Złotów