Finał regionalnego etapu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Wioski bez troski”
27.05.2026
27 maja br. w gościnnych progach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, odbył się finał regionalnego etapu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Wioski bez troski”, przygotowany przez sanocką Placówkę KRUS.
Na konkurs wpłynęło aż 165 przepięknych prac z 26 szkół z powiatów: sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Dzieci po raz kolejny udowodniły, że doskonale rozumieją, czym są troska o rodzinę, bezpieczeństwo i radość z codziennego życia na wsi.
Komisja konkursowa wyłoniła 6 laureatów, ponadto 19 uczestników konkursu otrzymało wyróżnienia za walory plastyczne. Ogromne brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom za kreatywność, talent i wspaniałe pomysły!
Laureaci w kategorii klas 0–III:
I miejsce – Szymon Wątor
II miejsce – Nela Bąk
III miejsce – Maja Bieleń
Wyróżnienia:
Katarzyna Franczak, Hubert Kuliga, Aleksandra Hędrzak,
Nela Kowalewska, Amelia Milasz.
Laureaci w kategorii klas IV–VIII:
I miejsce – Ewa Wasylów
II miejsce – Izabella Wolańska
III miejsce – Zofia Czyrkiewicz
Wyróżnienia:
Amelia Cwynar, Wiktoria Malawska, Michał Szajnowski,
Gabriela Szałajko, Dawid Staroń, Roksana Podkalicka,
Aleksandra Starzyk, Lena Winiarska, Tomasz Kuczek,
Weronika Konik, Julia Maślak, Amelia Kita, Maja Dygoń.
Dzień był pełen atrakcji. Od rana dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-rozrywkowych: lekcji bezpieczeństwa z maszynami rolniczymi oraz grze terenowej „Bezpiecznie z Krusławem". Artystyczną wisienką na torcie był występ szkolnego zespołu ludowego, który skradł serca publiczności i stworzył wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.
W wydarzeniu uczestniczył m.in.: Wicewojewoda Podkarpacki Tomasz Lorenc, Starosta Sanocki Robert Pieszczoch, Dyrektor OR KRUS w Rzeszowie Jan Urban a także wójtowie gmin. Przybyłych gości powitała Gabriela Bałut, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Sanoku.
Szczególnym momentem było również uhonorowanie Ewy Wasylów – uczennicy kończącej 8 klasę Szkoły Podstawowej w Komańczy, która od lat zachwyca swoimi pracami i wielokrotnie reprezentowała nasz region na szczeblu wojewódzkim. Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Sanoku podziękowała Ewie za wszystkie lata obecności w konkursach KRUS, za jej pasję i zaangażowanie w promowaniu bezpieczeństwa na wsi, przekazując specjalną nagrodę i życząc powodzenia w kolejnym etapie nauki.
Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów małym Artystom Kierownik Gabriela Bałut skierowała słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, w tym do władz samorządowych gmin i powiatów za wsparcie oraz ufundowanie nagród dla dzieci. „Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu na twarzach dzieci pojawiło się mnóstwo radości i uśmiechu. Szczególne podziękowania kierujemy także do dyrekcji, pracowników i uczniów ZSCKR w Nowosielcach za otwartość, serdeczność oraz pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia.” – podkreśliła. Podziękowała również sponsorom i partnerom: Fallwood Stanisław Fal, PKL Solina, PODR Boguchwała, ARiMR, Bank Pekao S.A., Poczta Polska oraz Wrota Bieszczad Lesko.
Na koniec zaproszono dzieci do udziału w kolejnym konkursie KRUS. Do zobaczenia za rok!