Szkolenie doskonalące z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym
25.06.2026
W dniach 22 - 25 czerwca 2026 roku Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku z siedzibą w Słupsku przeprowadził szkolenie doskonalące z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. W ramach szkolenia omówiono następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo działań ratowniczych;
- budowa pojazdów;
- sprzęt wykorzystywany w działaniach w transporcie drogowym i szynowym;
- działania ratownicze.
W szkoleniu wzięło udział 17 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa pomorskiego.
Opracowanie i zdjęcia: Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku z siedzibą w Słupsku