VI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO STRAŻAKÓW PSP W PIŁCE NOŻNEJ

12.09.2023

Zawody sportowe.

zdjęcie grupowe zawodników

12 września 2023 roku na terenie obiektów sportowych w Gdyni przeprowadzono VI Mistrzostwa województwa pomorskiego strażaków PSP w piłce nożnej.

W zawodach udział wzięły reprezentacje 13-tu Komend. Rozgrywki podzielono na fazę grupową oraz finałową. Rywalizacja była zacięta ale w duchu Fair Play. Ostatecznie w finale KM PSP Gdynia wygrała 2:1 z KP PSP Nowy Dwór Gdański. W meczu o trzecie miejsce KP PSP Kwidzyn również 2:1 pokonała KP PSP Bytów.

Na uroczystość zakończenia przybył Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Socha wraz z zastępcą - st. bryg. Tomaszem Siemiętowskim i wręczyli najlepszym puchary, dyplomy, medale oraz nagrody.

Po Mistrzostwach została wybrana reprezentacja województwa, która w dniach 3-5 października 2023 r.  weźmie udział w II Mistrzostwach Polski strażaków PSP w piłce nożnej ( 6-osobowej). Mistrzostwa odbędą się w Gniewinie ( powiat wejherowski).

Opracowanie: bryg. Mirosław Cyrson, Zdjęcia: bryg. Mirosław Cyrson