W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XII KONWENT MORSKI

22.11.2021

Konwent Morski z udziałem premiera RP.

Pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz zaproszeni goście siedzą na spotkaniu konwentu.

22 listopada 2021 roku w Auli Politechniki Gdańskiej odbył się XII Konwent Morski z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego. W spotkaniu uczestniczył pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Socha.

Konwent Morski jest zespołem doradczym powołanym przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w 2016 roku. Jego przewodniczącym jest kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki.

Dzisiejsze spotkanie poświęcone było roli, jaką w polskiej i światowej gospodarce morskiej odgrywają polskie okrętowce, a także badaniom oraz pracom wdrożeniowym prowadzonym przez Uczelnie Pomorza. Podpisano również porozumienie intencyjne o współpracy naukowej pomorskich uczelni na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Zasłużonych dla gospodarki morskiej uhonorowano Medalami Niepodległości.

W XII Konwencie Morskim udział wzięli m.in. Piotr Müller, sekretarz stanu, rzecznik prasowy rządu, Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Opracowanie: bryg. Łukasz Płusa, Zdjęcia: KW Policji

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}