W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja "Contemporary Business Challenges. Polish - Mongolian Exchange of Experience"

02.05.2024

W związku ze świętem Konstytucji 3 Maja oraz 20. rocznicą wejścia Polski do UE, w dniu 2 maja br. Ambasada RP w Ułan Bator zorganizowała na Państwowym Uniwersytecie Mongolskim (PUM) polsko-mongolską konferencję naukową pt. "Contemporary Business Challenges. Polish - Mongolian Exchange of Experiences".

konferencja baner

Ze strony polskiej w organizację wydarzenia była zaangażowana Ambasada RP w Ułan Bator, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa (TNOiK) oraz ZBH PAIH w Ułan Bator. W konferencji wzięło udział 11 naukowców i ekspertów z Polski, w tym były wiceminister finansów Stefan Kawalec, dr Czesław Bielecki, prof. Ewa Bojar z Politechniki Lubelskiej, prof. Łukasz Gacek z UJ, a także przedstawiciele: ASzWoj, UW, SGH, AGH, UWr, Politechniki w Częstochowie, Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie miało na celu spopularyzowanie wiedzy nt. Polski, przekazanie informacji nt. doświadczeń z naszej politycznej i gospodarczej transformacji po 1989 r., z wejścia Polski do UE w 2004 r., jak również poinformowanie nt. możliwości zwiększenia współpracy polsko-mongolskiej w dziedzinie gospodarczej i naukowej. Ze strony mongolskiej w konferencji wzięli udział najważniejsi eksperci środowisk akademickich (m.in. z działającej na PUM Szkoły Biznesu) oraz reprezentanci miejscowych ośrodków analitycznych m.in. z działającego na Akademii Obrony Narodowej Instytutu Studiów Obronnych z gen. prof. Munkh-Orgil Tuvdendarjaa na czele. Konferencję otworzył amb. K. Bojko, rektor PUM prof. Badarch Dendey oraz prof. Ewa Bojar z TNOiK. Podczas konferencji przedstawiciel PAIH pokazał prezentację nt. polskiej obecności gospodarczej w Mongolii oraz zorganizował wystawę polskich produktów eksportowanych do Mongolii. Na zakończenie konferencji odbyła się ceremonia uroczystego podpisania dwóch umów: o współpracy pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ a Szkołą Stosunków Międzynarodowych i Administracji Publicznej PUM oraz pomiędzy TNOiK a Szkołą Biznesu PUM.

 

Materiały

Program konferencji "Contemporary Business Challenges. Polish - Mongolian Exchange of Experiences”
Konferencja​_Ułan​_Bator,​_020524​_-​_Agenda.pdf 0.13MB

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}