W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedstawicielka Polski w Grupie Doradczej NATO ds. nowych technologii

08.07.2020

Grupa Doradcza NATO

Sekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jens Stoltenberg, przedstawił skład Grupy Doradczej NATO ds. nowych technologii. Wśród ekspertów znalazła się przedstawicielka Polski, pani Izabela Albrycht, Prezes Instytutu Kościuszki, zgłoszona przez Ministra Spraw Zagranicznych. 

Utworzenie Grupy Doradczej wysokiego szczebla ds. nowych technologii [Emerging and Disruptive Technologies], wynika z decyzji przyjętej przez szefów państw i rządów na spotkaniu w Londynie w grudniu 2019 roku. Celem prac Grupy jest doradztwo NATO w zakresie nowych, przełomowych technologii oraz ich strategicznych implikacji. Uczestnictwo w Grupie jest przewidziane na dwa lata, z możliwością jednokrotnego przedłużenia. W składzie Grupy znaleźli się także przedstawiciele Bułgarii, Kanady, Dania, Estonii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych