W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Drużyna Polski zdobywa złoto na 31. Szachowych Mistrzostwach NATO

16.10.2021

Oprócz reprezentacji Polski, która od 2002 roku bierze udział w Szachowych Mistrzostwach NATO, na podium znalazła się również drużyna Grecji (2. miejsce) i drużyna Niemiec (3. miejsce).

31. mistrzostwa NATO w szachach_11-15.10.2021
Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP: ppłk Sławomir Kędzierski (kapitan drużyny), mjr Mateusz Sypień, por. Dariusz Sycz, por. Damian Graczyk, ppor. Marcin Pietruszewski, ppor. Kamil Cichy, podchorąży Mateusz Tustanowski i ppor. Daniel Michalski zdobyli drużynowe złoto na 31. Mistrzostwach NATO w Szachach, które odbyły się w dniach 11-15 października 2021 r. w Blankenberge w Belgii.
 
99 zawodników z 15 krajów NATO, tworzących 18 drużyn, ciężko walczyło o główne trofeum „King Canute”. Polscy żołnierze nieprzerwanie biorą udział w Szachowych Mistrzostwach NATO od 2002 roku, prawie zawsze plasując się w pierwszej trójce w rozgrywkach drużynowych. W latach 2016, 2018 i 2021 drużyna polska zdobyła złoto.
 
W tym roku sojusznicy obecni w Blankenberge powierzyli Polsce także czołowe funkcje w Międzynarodowym Wojskowym Komitecie Szachowym, wybierając ppłk. Sławomira Kędzierskiego na Przewodniczącego i por. Dariusza Sycza na Sekretarza.
 
Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}