W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Generał broni Janusz Adamczak wybrany Dyrektorem Generalnym Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO

20.09.2021

18 września szefowie obrony państw NATO wybrali generała broni Janusza Adamczaka z Sił Zbrojnych RP na kolejnego Dyrektora Generalnego Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO (DGIMS). DGIMS jest nominowany przez szefów obrony NATO na trzyletnią kadencję. Generał broni Adamczak obejmie stanowisko latem 2022 roku.

Gen. broni Janusz Adamczak

Dyrektor Generalny jest szefem Międzynarodowego Sztabu Wojskowego, który składa się z około 500-osobowego sztabu, złożonego z personelu wojskowego i cywilnego z państw członkowskich NATO, pracujących w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. DGIMS odpowiada przed Komitetem Wojskowym za sprawne i efektywne funkcjonowanie IMS.

Chciałbym podziękować Szefom Obrony za wybranie mnie na kolejnego Dyrektora Generalnego Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO (DGIMS). Wypełnianie tych obowiązków i współpraca z wami wszystkimi dla dobra Sojuszu i naszego wspólnego bezpieczeństwa będzie dla mnie zaszczytem. NATO znajduje się w ważnym momencie, gdy pracujemy nad rewizją Koncepcji Strategicznej i decydujemy o przyszłych priorytetach, celach i wyzwaniach, przed którymi stanie Sojusz w następnej dekadzie. Nasza dobra współpraca, solidarność i jedność mają kluczowe znaczenie w obliczu wspólnych zagrożeń i jestem gotów dopilnować, abyśmy kontynuowali naszą pracę w tym duchu – powiedział gen. broni Adamczak.

Od sierpnia 2018 r. gen. broni Janusz Adamczak pełni funkcję Przedstawiciela Wojskowego RP przy Komitecie Wojskowym NATO.

 

Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO

 

{"register":{"columns":[]}}