W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO

02.12.2020

W dniach 1-2 grudnia 2020 minister Zbigniew Rau uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO, realizowanym w formule wideokonferencji.

Spotkanie Ministrów Spraw Zagranicznych NATO_12.2020

Sojusznicy NATO omówili bieżące kwestie związane z bezpieczeństwem obszaru Euro-Atlantyckiego i możliwościami wzmocnienia współpracy politycznej między sojusznikami. Poruszana była też tematyka wschodnia, zwłaszcza polityka Rosji, Chin oraz bezpieczeństwa obszaru Morza Czarnego. Wspólnie z ministrem Rauem w części spotkania uczestniczył z Warszawy na zaproszenie Sekretarza Generalnego NATO, minister spraw zagranicznych Gruzji, David Zalkaliani.

Ministrowie państw NATO odnieśli się m.in. do konkluzji raportu przygotowanego przez Grupę Ekspertów w ramach procesu NATO 2030, tj. procesu strategicznej refleksji o przyszłości NATO. – W ślad za oficjalną prezentacją Raportu NATO 2030 czekamy na ostateczne rekomendacje Sekretarza Generalnego NATO dot. przyszłości Sojuszu, które mają zostać przedstawione do czasu kolejnego posiedzenia szefów państw i rządów NATO w 2021 roku – podkreślił minister Rau prezentując polskie priorytety dot. adaptacji Sojuszu do współczesnego i przyszłego środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego. Podziękował też za udział w dziesięcioosobowej Grupie Ekspertów przedstawicielce Polski, minister Annie Fotydze.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Fot. Tymon Markowski / MSZ

Zdjęcia (3)