W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Marcin Przydacz wziął udział w spotkaniu Rady Północnoatlantyckiej

19.10.2021

Sojusznicy poparli potrzebę solidarnych działań w celu rozwiązania kryzysu migracyjnego na wschodniej flance Sojuszu. Wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się również z Zastępcą Sekretarza Generalnego NATO, Mirceą Geoaną.

Wizyta wiceministra spraw zagranicznych M. Przydacza w Kwaterze Głównej NATO_19.10.2021

W trakcie spotkania Rady Północnoatlantyckiej wiceminister Marcin Przydacz przedstawił polską ocenę przyczyn obecnego kryzysu na granicy z Białorusią. Zaapelował do sojuszników o wspólne działania państw NATO w celu jego rozwiązania. Zaznaczył, że prowadzone przez Mińsk działania hybrydowe i dezinformacyjne mogą doprowadzić do dalszej destabilizacji sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. Państwa sojusznicze podzieliły polską ocenę sytuacji i zadeklarowały wsparcie.

W rozmowie z zastępcą Sekretarza Generalnego NATO, Mirceą Geoaną wiceszef polskiego MSZ omówił agresywne działania reżimu białoruskiego, wykorzystującego migrację oraz dezinformację przeciw Polsce, Litwie i Łotwie.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}