W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dni Lema w Oslo

30.09.2021

Z okazji 100-nej rocznicy urodzin Stanisława Lema w Litteratur på Blå w Oslo w dniach 24-25 września br. przy wsparciu Ambasady RP w Oslo zorganizowany został cykl debat poświęcony twórczości tego wybitnego polskiego pisarza science-fiction.

Dni Lema w Oslo - 1

Uczestniczy panelów i zgromadzona publiczność dyskutowali m.in. nt. adaptacji filmowych "Solaris" oraz wizji Solaris w sztukach wizualnych i performatywnych. Czytano też fragmenty tej powieści, która w bieżącym roku w nowym przekładzie (po raz pierwszy bezpośrednio z j. polskiego) ukazała się na norweskim rynku wydawniczym. Porównywano również twórczość Stanisława Lema i Philipa Dicka, zastanawiano się nad tym czym jest globalna fikcja klimatyczna i rozmawiano nt. trendów obecnych w nowej norweskiej fantastyce naukowej.  

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}