W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Szkole Polskiej w Oslo

15.09.2020

W dniach 8 - 14 września br. w ramach tegorocznej edycji "Narodowego Czytania" w Szkole Polskiej im. Bohaterów Narwiku przeprowadzone zostało publiczne czytanie fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Starsze dzieci machające polskimi flagami

Uczniowie klas 1-3 wykonali ilustracje do fragmentów lektury czytanych przez nauczycieli, klasy starsze wysłuchały prezentacji o Juliuszu Słowackim i epoce romantyzmu w kontekście wydarzeń historycznych w Polsce i w Europie. Uczniowie i nauczyciele dokonali również inscenizacji wybranych części  dramatu, obejrzeli fragmenty spektaklu "Balladyna" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza (1974 r.) i wzięli udział w dyskusji dotyczącej problematyki utworu pod hasłem "Po trupach do celu....". Wydarzeniu towarzyszyły gry i zabawy tematyczne, quizy poświęcone wybranym fragmentom utworu oraz wystawa ilustracji do "Balladyny".