W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Norwegii

12.11.2020

Oficjalne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Norwegii odbyły się 11 bm. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone przez norweskie władze obostrzenia w kontaktach społecznych uroczystości skoncentrowały się na złożeniu wieńców pod pomnikiem polskich lotników i cichociemnych na cmentarzu Vestre Gravlund w Oslo.

Pani Ambasador, Pani Konsul, Pan Komandor i wieniec

W obchodach Narodowego Dnia Niepodległości uczestniczyli przedstawiciele Polonii norweskiej, Ambasady RP w Oslo oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego w Norwegii.

W przemówieniu skierowanym do uczestników obchodów Pani Ambasador Iwona Woicka – Żuławska przypomniała okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, przywołała sukcesy II Rzeczypospolitej oraz zachęcając do świętowania tej radosnej rocznicy, zaapelowała o pamięć dla osiągnięć i wysiłków Polek i Polaków w czasach przywróconej państwowości.

Z krótkim przesłaniem do norweskiej Polonii zwróciła się również Pani Konsul Anna Śmiałek – Grzyb.

Materiały

Przemówienie Ambasador RP w Oslo z okazji Narodowego Dnia Niepodległości 2020
Przemówienie​_Ambasador​_I​_Woickiej​_-​_Żuławskiej​_z​_okazji​_Św​_Niepodległości​_111120.pdf 0.34MB