W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polski wieczór literacki w Oslo

08.07.2021

7 lipca br. w KAFÉ HÆRVERK w Oslo we współpracy z Ambasadą RP w Oslo oraz wydawnictwami Gyldendal Norsk i Solum Bokvennen zorganizowany został wieczór promujący polską literaturę w Norwegii.

Polski wieczór literacki w Oslo

Wydarzenie miało miejsce w związku z pojawieniem się na norweskim rynku wydawniczym i bardzo dobrym, publicznym przyjęciem tłumaczeń "Solaris" Stanisława Lema oraz "Domu dziennego i domu nocnego" Olgi Tokarczuk.

Główną bohaterką wieczoru była Julia Więdłocha - autorka tłumaczeń obydwu powieści. Julia Wiedłocha wraz z Sunnivą Dumond Nordal, norweską aktorką młodego pokolenia czytały fragmenty "Solaris". Księgarka i dziennikarka Ida Pallin Bostadløkken przeprowadziła natomiast z Julią Wiedłochą fascynującą i inspirującą rozmowę poświęconą głównym motywom powieści Olgi Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny".

Muzyczną oprawę wydarzenia zapewnił Poetisk Avvik.