W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Seminarium „Woman in culture sector in Norway – challenges and opportunities”

17.11.2021

Ambasador RP w Norwegii Iwona Woicka-Żuławska wzięła udział w seminarium zorganizowanym przez stowarzyszenie „Polske Businesskvinner i Norge”.

Zdjęcie grupowe Women in culture

Seminarium odbyło się 16 listopada br. w nowopowstałym Kloden Teater w Oslo. Pomysłodawcami wydarzenia było stowarzyszenie „Polske Businesskvinner i Norge”, prowadzone przez Sylwię Niklas i Katarzynę Ramberg. Pani Ambasador towarzyszyła konsul Agnieszka Kucińska-Spyrka.

Ambasador Iwona Woicka-Żuławska podkreśliła, że „przedsiębiorczość jest kobietą”. Przypomniała, jak ważna jest współpraca Polek, mieszkających w Norwegii i umiejętność znalezienia partnerów norweskich w biznesie.

Wykładowcy: Hege Paulsrud z Scenekunstbruket (The Norwegian Network for Performing Arts) i pani Mari Haugen, reprezentująca teatr Kloden, przedstawiły praktyczne aspekty pracy w dziedzinie kultury. Podzieliły się również wskazówkami na temat rozliczeń finansowych i możliwości pozyskiwania funduszy na nowe projekty.

Rozmowa Hilde Maisey (TrAP) z Żanetą Kruszelnicką, twórczynią WeDO Festival pokazała, jak powstaje ciekawy nowoczesny projekt o polskiej kulturze i jak wyglądają kulisy współpracy jego organizatorów z norweskim partnerem.

{"register":{"columns":[]}}