W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej w Norwegii

25.06.2021

24 czerwca br. w rezydencji Ambasador RP w Oslo miało miejsce oficjalne zakończenie polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej w Norwegii.

Zakończenie prezydencji PL w V4 - zdjęcie grupowe

W uroczystości udział wzięli Ambasadorzy Czech, Słowacji i Węgier akredytowani w Królestwie Norwegii oraz Laila Stenseng z Departamentu Europy i Handlu w norweskim msz.

Ambasador I. Woicka - Żuławska podsumowała polskie przewodnictwo w Grupie, przypominając m.in. główne hasło przewodnictwa "Back on track", trzy obszary priorytetowe:

1. Gospodarka i łączność, 2. Bezpieczeństwo, 3. Społeczeństwo oraz cztery cele prezydencji : 1. Silna V4 w silnej Europie - koordynacja działań państw V4 w UE, 2. Powrót do normalności - walka z pandemią COVID-19 i jej skutkami, 3. Kontakty międzyludzkie - wzmocnienie integracji i spójności pomiędzy krajami i społeczeństwami V4 oraz 4. Cyfrowa V4 - e-V4 - rozwój współpracy V4 w sektorze cyfrowym.

Ambasador podziękowała wyszehradzkim kolegom za wsparcie polskiej prezydencji w Norwegii i przyjęła wyrazy wdzięczności za jej aktywne przeprowadzenie pomimo utrudnień spowodowanych pandemią COVID -19.

Przejmująca przewodnictwo Ambasador Węgier w Oslo Eszter Sandorfi, zaprezentowała hasło węgierskiego przewodnictwa "recharging Europe" oraz jego obszary priorytetowe: 1) koordynację działań V4 w UE, 2) otwarcie gospodarek i problematykę społeczną, 3) współpracę V4 z innymi krajami, 4)energetykę i digitalizację.

Na zakończenie Ambasador I. Woicka - Żuławska wręczyła Ambasador Eszter Sandorfi symbol kolejnych prezydencji V4 w Norwegii.