W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polak wybrany do Komitetu ds. likwidacji dyskryminacji rasowej (CERD)

24.06.2021

Profesor Michał Balcerzak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został wybrany w dniu 24 czerwca 2021 r., większością 135 głosów, członkiem Komitetu ds. likwidacji dyskryminacji rasowej (CERD), podczas 29. spotkania państw stron Konwencji ws. likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej, które odbyło się w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Prof. Michał Balcerzak

Komitet jest jednym z tzw. ciał traktatowych ONZ powołanych do nadzorowania realizacji przez państwa-strony ich zobowiązań prawno-międzynarodowych wynikających z ratyfikowanych konwencji. W pięćdziesięcioletniej historii Komitetu prof. Balcerzak będzie drugim jego członkiem pochodzącym z Polski, a obecnie także jedynym Polakiem w gronie ekspertów-członków dziesięciu istniejących ciał traktatowych.