W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska przewodniczy posiedzeniu Rady Rozwoju Przemysłowego UNIDO

12.07.2021

Stała Przedstawiciel RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych i organizacjach międzynarodowych w Wiedniu, ambasador Dominika Krois została wybrana na przewodniczącą obrad 49. sesji Rady Rozwoju Przemysłowego UNIDO, odbywającej się w terminie 12-15 lipca 2021 r.

Industral Development Board UNIDO

Rada Rozwoju Przemysłowego UNIDO składa się z 53 członków, wybieranych na 4-letnie kadencje. Do jej głównych zadań należy wdrażanie programu pracy, budżetu regularnego i operacyjnego oraz przedstawianie rekomendacji Konferencji Generalnej. W tym roku, drugi raz w historii Rady, obradom Przewodniczy Polak.

 

Głównym punktem obrad lipcowej sesji będzie wybór nowego Dyrektora Generalnego UNIDO, który następnie zostanie zatwierdzony przez Konferencję Generalną UNIDO.  Zgłoszono trzech kandydatów: z Niemiec, Boliwii i Etiopii. Obecny Dyrektor Generalny – LI Yong objął swoją funkcję w 2013 roku

 

UNIDO to wyspecjalizowana agenda Narodów Zjednoczonych, która ma na celu promocję rozwoju przemysłowego na rzecz eliminacji biedy, inkluzywnej globalizacji i zrównoważonego środowiska. Aktualnie liczy 170 członków. Misją UNIDO jest promocja i przyspieszanie inkluzywnego i zrównoważonego rozwoju państw-członków.