W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Piotr Wawrzyk wręczył nominacje Młodzieżowym Delegatom RP na 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ

09.07.2021

Delegaci zostali wyłonieni w drodze konkursu przeprowadzonego wspólnie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Młodzieżowi Delegaci_1

W wyniku procedury konkursowej Młodzieżowymi Delegatami RP na 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ zostali Karol Jędruszek, Edgar Kobos oraz Piotr Okulski.

W ceremonii wręczenia nominacji uczestniczył także Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej, pełniący funkcję współprzewodniczącego Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, który zapewnił o wsparciu Rady dla nowo mianowanych delegatów w realizacji ich mandatu.

Rolą wybieranych corocznie od 2012 roku Młodzieżowych Delegatów jest reprezentowanie młodego pokolenia Polaków na forum Narodów Zjednoczonych i dialog z delegacjami młodzieży z innych państw członkowskich ONZ.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Fot. Tymon Markowski / MSZ