W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

13-edycja festiwalu Al Este w Limie

28.05.2021

Ambasada RP w Limie zaprasza Państwa do uczestnictwa w 12. edycji Festiwalu Filmów Krajów Europy Środkowej i Wschodniej Al Este.

logo

Ambasada RP w Limie zaprasza Państwa do uczestnictwa w 12. edycji Festiwalu Filmów Krajów Europy Środkowej i Wschodniej Al Este. Festiwal odbywa się w Limie w dniach 26 maja – 18 czerwca 2021 roku.  Spośród ponad 70 filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, które zostaną pokazane, zapraszamy szczególnie do obejrzenia polskiego filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii  Małgorzaty Szumowskiej. Film ten jest polską nominacją do Oskara w 2021 roku w kategorii najlepszy film zagraniczny. Małgorzata Szumowska  poprowadzi również warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych reżyserią i scenopisarstwem, które odbędą się w dniu 2 czerwca o godz. 11 a.m. via zoom.

Film „Śniegu już nigdy nie będzie” uzyskał  Nagrodę Specjalną - Nagroda Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy - wyróżnienie specjalne Małgorzata Szumowska, Michał Englert -   na Festiwalu Filmowym w Wenecji 2020, Uzyskał także nominację do Złotych Lwów podczas Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni w 2020 r.

 

Tegoroczny Festiwal Filmowy Al Este odbędzie się w całości online. Link do polskiego filmu: https://www.peru.alestfestival.com/peliculas-2021/nunca-volver%C3%A1-a-nevar

Zarówno udział w przedsięwzięciach, które towarzyszą Festiwalowi, jak warsztaty filmowe, spotkania oraz wybór filmów i ich oglądanie wymagają uprzedniej rejestracji na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu.

Więcej informacji o Festiwalu, o prezentowanych filmach i przedsięwzięciach towarzyszących, jak również możliwości oglądania filmów itp., dostępnych jest na stronie internetowej

Zdjęcia (1)