W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ambasada RP w Limie uczciła 40 rocznicę powstania Solidarności

01.09.2020

Ambasada RP w Limie uczciła 40. rocznicę powstania Solidarności, organizując iluminację budynku Kongresu Republiki Peru w polskich barwach narodowych.

Iluminacja_Kongresu_w_Limie_(3)

Ambasada RP w Limie uczciła  40. rocznicę powstania Solidarności, organizując iluminację budynku Kongresu Republiki Peru w polskich barwach narodowych. Z tej okazji, w ramach oficjalnego rozpoczęcia iluminacji, odbyła się uroczystość przed peruwiańskim Parlamentem z udziałem Wiceprzewodniczącej Kongresu Marii Teresy Cabrery Vega oraz Ambasador RP Magdaleny Śniadeckiej-Kotarskiej. Maria Teresa Cabrera Vega podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju dobrych relacji i współpracy peruwiańsko-polskiej. Ambasador M. Śniadecka-Kotarska dziękując kierownictwu Kongresu za umożliwienie luminacji tak ważnego dla Peru obiektu zaznaczyła wagę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, które przyczyniły się do upadku komunizmu w Polsce i w Europie oraz zakończenia zimnej wojny i podziału świata na wrogie sobie bloki.

Zdjęcia (7)