W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ferie po Królewsku online

26.01.2021

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.

ferie 2021

W ramach akcji #FeriePoKrólewsku online, uczestniczące w niej instytucje, opublikowały na swoich stronach internetowych oraz w ich mediach społecznościowych propozycje online dla dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji. W projekcie udział wzięły aktorki – Joanna Moro, Agata Załęcka i Ida Nowakowska – znana również, jako prowadząca programy telewizyjne i rozrywkowe. Muzyczny cykl projektu poprowadził kompozytor i muzyk - Piotr Rubik, a w pierwszym odcinku towarzyszyła mu reprezentantka Polski na Eurowizję Junior - Ala Tracz z siostrą Olą. Do akcji dołączyła także Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Atrakcją dla młodzieży byli polscy youtuberzy i influenserzy, w tym Karolina Żebrowska, Amelia Zalewska, Kinga Sawczuk i Sheo.

W cyklu Muzeum oczami dziecka, Ida Nowakowska zabiera uczniów na wirtualne spacery po zamkach, pałacach i muzeach. Razem z Leną i Olkiem – dziećmi uczestniczącymi w zwiedzaniu - poznają ciekawe historie zabytkowych przestrzeni i odkrywają skarby ukryte w muzealnych kolekcjach. W serii Królewskie bajki, Joanna Moro i Agata Załęcka przenoszą najmłodsze pociechy w czasie, dzięki legendom i baśniom mogą poznawać historie polskich miast i zamków. Dzieci mają okazję posłuchać zarówno popularnych legend, jak i poznać te mniej znanych. Znajdą tam Bajki Ignacego Krasickiego, legendę jak o warszawskiej Syrenie czy Złotej Kaczce; o czarciej łapie; o pożarach miasta Lublina; o cudownym pierścieniu; o Henryku Sandomierskim i pięknej Judycie; o Lipie św. Jacka i wiele innych. Prosto z Zamku Królewskiego w Warszawie, z komnaty gdzie – jak głoszą podania, akcja miejsce miała - Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia – czyta Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda. Muzycznym spacerom po Rezydencjach Królewskich, towarzyszą warsztaty z Piotrem Rubikiem, które kończy wspólny teledysk do piosenki Niech mówią, że to nie miłość.

Całość akcji uzupełniają programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji. Warsztaty, webinaria, przedstawienia i filmy, to tylko niektóre z atrakcji dostępnych na ich stronach internetowych – do wykorzystania, nie tylko w ferie!

Wszystkie materiały filmowe dostępne są na specjalnie przygotowanych stronach Rezydencji Królewskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zapraszamy do korzystania z polskiego dziedzictwa narodowego na stronach Polskich Rezydencji Królewskich! Znajdź nas: #feriepokrólewsku!

 

Zamek Królewski w Warszawie

www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu

www.wawel.krakow.pl

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

www.wilanow-palac.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku

www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu

www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie

www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka                                                              

www.muzeum.wieliczka.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

https://www.gov.pl/web/kultura/ferie-po-krolewsku-online-w-siedmiu-rezydencjach-krolewskich

 

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 8 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.