W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat - Kwarantanna w Peru

29.01.2021

sdgsfdgfdshgfds

Ambasada RP w Limie informuje, iż na mocy opublikowanego w dniu  27.01.21 r. dekretu nr 008-2021-PCM Rady Ministrów Republiki Peru, przedłużony zostaje o kolejny  1 miesiąc stan wyjątkowy (Estado de Emergencia Nacional) do końca lutego 2021 r., jak również wprowadzona zostaje pełna kwarantanna na terenie 9 regionów kraju, w tym również w Limie, w terminie od 1.02.2021 do 14.02.2021 r.  Dwutygodniowa kwarantanna, spowodowana drugą falą koronawirusa oraz  znacznym wzrostem ogólnej liczby zakażeń, a także wzrastającą liczbą zgonów z powodu covid-19, obejmie m.in. ogólny zakaz przemieszczania się, zawieszenia wszystkich połączeń komunikacyjnych, w tym zakaz ruchu pojazdów osobowych, zamknięcie urzędów publicznych, obiektów handlowych i usługowych, restauracji, miejsc kultury i kultu religijnego, itp.

W związku z powyższym oraz wprowadzonymi regulacjami prawnymi, bezpośrednie przyjęcia interesantów w Ambasadzie oraz Konsulacie zostają zawieszone  w okresie 1.02 – 14.02.2021.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt na adres mailowy:

Sekretariat ambasady: Lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Konsulat: Lima.amb.wk@msz.gov.pl

 

Ambasada RP w Limie